Mistrzostwa Polski na ergometrze

W Jelczu-Laskowicach odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim „Ergowiosła 2017”. Na starcie pierwszej, tegorocznej imprezy stanęło prawie 350 zawodniczek i zawodników. Wielkopolanie tym razem zakończyli mistrzostwa bez medali.
Najlepszą szóstą pozycję wywalczył Przemysław Wanat (AZS AWF Poznań) startujący w kategorii juniorów, z czasem 06:19,0. W gronie ponad 100 zawodników zwyciężył Fabian Barański (WTW Włocławek) – 06:12,0.
Wśród seniorów mistrzem kraju został Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) – 05:49,5. Najlepszy z Wielkopolan Adam Wicenciak (KW-04 Poznań) zajął 13. miejsce z czasem 06:07,3 (startowało 55 zawodników).
Wśród seniorek triumfowała Anna Wierzbowska (Lotto Bydgostia) – 06:44,6, a na 9. pozycji uplasowała się Patrycja Sadowska (Posnania RBW) z czasem 07:06,9 (startowały 32 zawodniczki).
W kategorii lekkiej seniorów zwyciężył Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) – 06:10,4, a na 13. miejscu zawody ukończył Michał Suszka (Posnania RBW) z czasem 06:39, (startowało 27 zawodników).
W kategorii lekkiej kobiet zwyciężyła Joanna Dorociak (WTW Warszawa) – 07:06,7, natomiast 7. miejsce zajęła Anna Majek (Posnania RBW) z czasem 07:21,5 (startowało 15 zawodniczek).
W kategorii juniorek najlepsza była Marta Konieczna (AZS AWF Gorzów) – 07:19,6. Spośród wielkopolskich zawodniczek na 13. pozycji uplasowała się Olga Scheffs (KW-04 Poznań) z czasem 07:35,4 (78 startujących).