Sezon 2017 w Wielkopolsce

Zapowiada się kolejny, ciekawy sezon w wielkopolskim wioślarstwie. W tym roku nie zabraknie imprez, które od lat znajdują się w kalendarzu sportowym. Jezioro Maltańskie w Poznaniu to jeden z najbardziej funkcjonalnych i najlepszych akwenów do uprawiania wioślarstwa. Dlatego nie dziwi fakt, że w czerwcu tego roku, w dniach 16-18, po raz piąty w historii, w stolicy Wielkopolski rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata seniorów. To kolejny rok, w którym do Poznania zjadą najlepsi wioślarze globu.

Równie ważne będą imprezy krajowe oraz regionalne. Krótko przed zawodami PŚ w Poznaniu o mistrzostwo kraju powalczą seniorzy (3-4 czerwca). Z kolei w sierpniu o tytuły najlepszych w Polsce walczyć będą młodzieżowcy oraz młodzicy (5-6 sierpnia). Tradycyjnie na jeziorze Maltańskim odbędą się również regaty kontrolne wiosenne (23-24 kwietnia) i jesienne (21-22 października).

Dla najmłodszych adeptów wioślarstwa najważniejsze będą natomiast mistrzostwa miasta Poznania oraz makroregionalne mistrzostwa młodzików (14-15 października).

Od kilku lat poznańscy wioślarze regularnie spotykają się nad rzeką Wartą, aby powalczyć w regatach wiosennych dwójek (8 kwietnia) oraz jesiennych czwórek (4 listopada).

Z kolei 10 czerwca na zalewie Szałe w Kaliszu odbędą się mistrzostwa województwa wielkopolskiego, a tradycyjnie sezon zakończą otwarte mistrzostwa Wielkopolski na ergometrze w Kaliszu 19 listopada.