PŚ 2016 imprezą roku w Wielkopolsce

Od kilkunastu lat międzynarodowe wioślarskie imprezy rozgrywane na jeziorze Maltańskim w Poznaniu, należą do najlepszych i najbardziej prestiżowych, jakie odbywają się w Wielkopolsce, ale też w kraju. Nie inaczej było w 2016 roku, kiedy na Malcie rozgrywano zawody Pucharu Świata seniorów, które były ostatnimi zawodami przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro.
W Poznaniu wystartowało prawie 800 zawodniczek i zawodników z całego świata, z których bardzo wielu z powodzeniem startowało potem w Rio. Podczas Wielkiego Balu Sportowca, podsumowującego 59. Plebiscyt Głosu Wielkopolskiego, ogłoszono jego laureatów. Wśród dziesięciu najlepszych sportowców Wielkopolski znalazł się wioślarz Wiktor Chabel (Posnania RBW), która zajął 7. pozycję. Chabel podczas igrzysk w Rio startując w czwórce podwójnej zajął z kolegami czwarte miejsce.
Natomiast czerwcowy Puchar Świata seniorów w Poznaniu został uznany imprezą roku 2016 w Wielkopolsce. Pamiątkowy puchar odebrali wspólnie Ewa Bak, szefowa komitetu organizacyjnego tych zawodów oraz Aleksander Daniel, dyrektor wykonawczy imprezy i prezes Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo.