Sezon 2017 otwarty

Z udziałem ponad 40 osad, na rzece Warcie odbyły się otwarte regaty dwójek wioślarskich, które oficjalnie otworzyły sezon 2017 w Wielkopolsce. Na przystani KW-04 Poznań odbyło się uroczyste otwarcie nowego sezonu, podczas którego wciągnięto na maszt flagę Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Wszystkich uczestników pierwszych regat powitali Aleksander Daniel – prezes WZTW oraz Marek Kurek – wiceprezes WZTW. Podczas tego spotkania najlepsze osady regat otrzymały medale.
W pierwszych regatach udział wzięli zawodniczki i zawodnicy z poznańskich klubów: Trytona, Posnanii RBW, KW-04, Polonii oraz Dwójki Kórnik. Rywalizacja toczyła się wśród młodzików, juniorów oraz mastersów. Imponowała szczególnie liczba mastersów, którzy nie tylko wystartowali w rywali kobiet i mężczyzn, ale pływali też w osadach mieszanych i dwukrotnie pokonywali dystans od mostu św. Rocha do przystani KW-04 przy ul. Piastowskiej. Brawa należą się najstarszym uczestnikom regat: Danucie Pribe (78 lat), Ernestowi Grockiemu (77 lat) i Jerzemu Pestce (75 lat).
Wśród nieco młodszych mastersów najlepsi okazali się Paweł Szczepaniak i Gerard Bednarek (Posnania RBW). Wśród dziewcząt najszybsze były Hanna Śmigielska i Nikola Rozmiarek (Dwójka Kórnik). W dwójkach podwójnych juniorek młodszych zwyciężyły Julia Wasiela i Gabriela Błażejak (Posnania RBW). W tej samej konkurencji juniorów młodszych najszybsi byli Patryk Wojtalak i Patryk Szymendera (Posnania RBW). Wśród juniorek najlepsze były Aleksandra Manikowska i Martyna Wasilewska (KW-04), a wśród juniorów: Dawid Kubicki i Patryk Wachowiak (Posnania RBW).
Szczegółowe wyniki regat na stronie internetowej http://eos.wztw.hostingasp.pl/page_results/details.php?url=../results_pdf/2014/62___09-04-2017___Otwarte%20Regaty%20Dwojek/