Pogoda dokuczała wioślarzom

Z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników na jeziorze Maltańskim w Poznaniu odbyły się centralne regaty kontrolne seniorów i juniorów. Tym razem warunki pogodowe były bardzo trudne, bo wiał silny wiatr i często padał deszcz. Aura mocno dokuczała startującym. Spore trudności mieli szczególnie juniorzy młodsi podczas sobotnich regat. Po kilku „kąpielach”, odwołano wiele wyścigów w tej kategorii wiekowej.
Ale w tak trudnych warunkach radzili sobie pozostali wioślarze. Najlepiej wypadli kadrowicze, którzy w ostatnich miesiącach przygotowywali się na zgrupowaniach zagranicznych. Wśród kobiet mocne były siostry Anna i Maria Wierzbowskie, Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus, Olga Michałkiewicz, Marta Wieliczko, Joanna Hentka. Natomiast w wadze lekkiej: Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak, Joanna Dorociak i Monika Kowalska. Teraz od trenerów kadr: Jakuba Urbana oraz Przemysława Abrahamczyka zależy jakie osady wystartują w zbliżających się zawodach Pucharu Świata w Belgradzie (5-7 maja).
W dobrej formie byli też kadrowicze męskiej reprezentacji. Podczas sobotnich wyścigów w jedynkach triumfowali Mikołaj Czaja (AZS AWF Warszawa) oraz Adam Wicenciak (KW-04 Poznań). Na drugiej i czwartej pozycji finiszował Wiktor Chabel (Posnania RBW). W niedzielę Czaja z Wicenciakiem wygrali pierwszy z wyścigów w dwójkach podwójnych. W drugim zajęli drugą pozycję, przegrywając z innymi kadrowiczami Mateuszem Biskupem i Mirosławem Ziętarskim.
– Zawody w Poznaniu pokazały, że kadrowicze bardzo dobrze przepracowali okres zimowy i widzieliśmy tego efekty na Malcie. Mocną pozycję mają w kadrze obaj poznaniacy Wiktor Chabel i Adam Wicenciak. Na pewno wystartują w zbliżających się zawodach Pucharu Świata w Belgradzie. Są też kandydatami do osad dwójki i czwórki podwójnej na mistrzostwa Europy i świata oraz poznański Puchar Świata – powiedział Aleksander Wojciechowski, trener kadry męskiej krótkich wioseł.
– Po zakończeniu ostatniego zgrupowaniu trener Wojciechowski był zadowolony z naszej formy. Myślę że kadrowicze potwierdzili ją podczas poznańskich regat. Jestem przekonany, że podczas najbliższych zawodów w Belgradzie oraz mistrzostwach Europy w Racicach, nasze osady mogą powalczyć o czołowe miejsca – powiedział Adam Wicenciak, zawodnik KW-04 Poznań.
Prze reprezentantami Polski pierwsze zawody PŚ w Belgradzie (5-7 maja), mistrzostwa Europy w czeskich Racicach (26-28 maja), mistrzostwa Polski (3-4 czerwca) oraz PŚ w Poznaniu (16-18 czerwca).
Szczegółowe wyniki centralnych regat kontrolnych na stronie http://eos.wztw.hostingasp.pl/page_results/