Medale poznaniaków w ME w Racicach

Wioślarze poznańskich klubów: Wiktor Chabel (Posnania RBW) oraz Adam Wicenciak (KW-04 Poznań), wywalczyli srebrny medal podczas mistrzostw Europy seniorów, jakie odbyły się czeskich Racicach (26-28 maja).
Chabel i Wicenciak startowali w czwórce podwójnej wspólnie z Dominikiem Czają i Dariuszem Radoszem, a w finale przegrali jedynie z osadą litewską. Reprezentanci Polski zdobyli w Racicach 5 medali: 1 złoty i 4 srebrne. Złoto wywalczyła żeńska dwójka podwójna wagi lekkiej: Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak. Natomiast srebrne medale zdobyły: żeńska czwórka bez sterniczki (Anna i Maria Wierzbowskie, Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann), męska dwójka podwójna (Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup) oraz męska ósemka i wspomniana wcześniej męska czwórka podwójna.
Warto dodać, że podczas pierwszych tegorocznych zawodów Pucharu Świata w Belgradzie (5-7 maja), Wiktor Chabel zdobył srebro w czwórkach podwójnych razem z Mirosławem Ziętarskim, Dariuszem Radoszem, Mateuszem Biskupem. Z kolei Adam Wicenciak zdobył brązowy medal w dwójkach podwójnych wspólnie z Dominikiem Czają.