Brązowy medal poznaniaków w Lucernie

Wiktor Chabel (Posnania RBW) i Adam Wicenciak (KW-04 Poznań), startujący w osadzie czwórki podwójnej, wywalczyli brązowy medal podczas trzecich, finałowych tegorocznych zawodów Pucharu Świata w szwajcarskiej Lucernie.
Poznaniacy wspólnie z Dominikiem Czają (AZS AWF Warszawa) i Dariuszem Radoszem (Lotto Bydgostia) zajęli trzecie miejsce z czasem 05:53,050, a biało-czerwonych wyprzedziły osady Litwy (05:48,720) i Wielkiej Brytanii (05:51,400). To był kolejny w tym sezonie dobry występ poznańskich wioślarzy w regatach międzynarodowych.
W Lucernie Polacy wypadli bardzo dobrze, bo obok brązowego medalu męskiej czwórki podwójnej, wywalczyli jeszcze dwa złote i dwa srebrne medale. Złoto zdobyli: Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) w jedynkach wagi lekkiej oraz Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) i Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) w czwórkach podwójnych. Z kolei srebrne medali wywalczyli: Weronika Deresz (WTW Warszawa) i Martyna Mikołajczak (Lotto Bydgostia) w dwójkach podwójnych wagi lekkiej oraz Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) i Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) w dwójkach podwójnych. W Lucernie Polska w klasyfikacji medalowej podzieliła miejsca 2-4 z ekipami Włoch i Australii, zwyciężyli Nowozelandczycy (6-1-0).
Teraz reprezentanci Polski będą przygotowywali się do mistrzostw świata seniorów, jakie w dniach 24 września – 1 października odbędą się w miejscowości Sarasota na Florydzie.