W Suchym Lesie na ergometrze

Czwarta edycja wspólnego programu powiatu poznańskiego i Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo „Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”, wkracza w decydującą fazę. Po pierwszych zawodach w Iwnie w gminie Kostrzyn, tym razem uczniowie stanęli do rywalizacji na ergometrze wioślarskim w hali sportowej w Suchym Lesie.
Do zawodów zgłosiło się ponad 200 uczniów klas szóstych i siódmych ze szkół podstawowych nr 1 i nr 2 w Suchym Lesie, ale ostatecznie rywalizację ukończyło 94 chłopców oraz 83 dziewczęta. Po interesujących pojedynkach, wśród dziewcząt dystans 250 metrów najszybciej pokonała Magdalena Przerwa (SP-1), która uzyskała czas 57,9 sek. Na drugiej pozycji uplasowała się Agata Mazur – 59,1, natomiast trzecie miejsce wspólnie zajęły Zofia Czarska i Eva Kravchenko – obie uzyskały 59,2 sek. Cała trójka reprezentowała SP-1. Natomiast wśród chłopców zwyciężył Aleks Spychała (SP-1) – 48,1 sek., przed Maciejem Hauptem (SP-1) – 53,8 sek. i Maksymilianem Budychem (SP-2) – 56,1.
Najlepszej siódemce medale wręczyła Beata Radomska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie, natomiast Aleksander Daniel – prezes Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo wręczył dziewczętom i chłopcom zaproszenia na finałowe zawody, w których udział wezmą najlepsi z czterech imprez organizowanych w tym roku. Finałowe zawody odbędą się 5 grudnia w hotelu Sheraton Poznań. A tymczasem w środę 15 listopada trzecie zawody „Pierwszego kroku wioślarskiego” zostaną rozegrane w hali Akwen w Czerwonaku, natomiast czwarta impreza zaplanowana jest w SP-2 w Plewiskach w gminie Komorniki w sobotę 18 listopada. A potem już grudniowy finał w Sheratonie.