W Plewiskach na ergometrze

Czwarta edycja wspólnego programu powiatu poznańskiego i Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo „Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”, jest już bliska finiszu. Po pierwszych zawodach w Iwnie w gminie Kostrzyn, drugich w Suchym Lesie, trzecich w Czerwonaku, tym razem uczniowie stanęli do rywalizacji na ergometrze wioślarskim w sali sportowej SP-2 w Plewiskach w gminie Komorniki.
W pachnącej nowością sali sportowej do rywalizacji stanęło prawie 50 dziewcząt i chłopców z dwóch komornickich podstawówek. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Laura Brachun (SP-1 Komorniki), z czasem 1:04,1 min. Tuż za nią uplasowała się Oliwia Walczak (SP-1 Komorniki), ktora uzyskała czas 1:04,2 min. Na trzeciej pozycji finiszowała Anna Pietrzykowska (SP-1 Komorniki) z czasem 1:04,6.
Wśród chłopców dystans 250 metrów najszybciej pokonał Błażej Kicior (SP-2 Komorniki) z dobrym czasem 52,6 sek. Drugie miejsce zajął Filip Jarzembowski (SP-2 Komorniki) – 55,5 sek., a trzecie – Maksymilian Siejek (SP-1 Komorniki) – 56,8 sek.
Medale najlepszym wręczali Marlena Woźniak – dyrektor SP-2 w Plewiskach oraz Tomasz Stelmaszyk – zastępca wójta gminy Komorniki. Z kolei Aleksander Daniel, prezes Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo, szóstce najlepszych uczestników zawodów wręczył zaproszenia na finałowe zawody tegorocznej edycji, jakie odbędą się we wtorek 5 grudnia w hotelu Sheraton Poznań.

Fot. Izabela Głowacka