Angielskie treningi w Poznaniu

Grupa wioślarzy z Anglii trenuje od świąt wielkanocnych w Poznaniu. Jedną tworzą zawodniczki i zawodnicy Liverpool University Boat Club, a drugą zawodnicy College Winchester.
Wioślarzom z Liverpoolu w organizacji zgrupowania w stolicy Wielkopolski pomogła Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo. Do Poznania przyjechało 20 wioślarek i 16 wioślarzy, którzy trenowali pod okiem trzech trenerów. Pogoda sprzyjała Anglikom, którzy obok treningów na wodzie, także sporo biegali wokół Malty. Jedno popołudnie przeznaczyli także na zwiedzanie Poznania.
– Zdecydowaliśmy się na zgrupowanie w Poznaniu, bo na jeziorze Maltańskim jest jeden z najlepszych torów do uprawiania wioślarstwa. Nawiązaliśmy kontakt z Fundacją Wielkopolskie Wioślarstwo i szybko wszystko załatwiliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego pobytu i nie jest wykluczone, że w następnych latach ponownie tutaj przyjedziemy – powiedział Tim Hopkins, jeden z trenerów klubu z Liverpoolu.
Z kolei nieco mniejsza grupa juniorów młodszych miała swoją bazę na przystani Posnanii RBW nad Wartą. Tutaj gościli wioślarze z College Winchester, najstarszej tego typu męskiej szkoły z Anglii.
– Grupa angielskiej młodzieży z Winchesteru gości u nas już po raz drugi. W poprzednim roku trenowali w Poznaniu, podobnie jest także teraz. Anglicy przywieźli z sobą swoje łodzie i przez kilka dni trenowali na Warcie. Jednocześnie pracowali w siłowni i na ergometrach w naszej przystani przy ul. Wioślarskiej nad Wartą. Korzystali też z naszego basenu wioślarskiego – powiedziała Joanna Wenc, wiceprezes sekcji wioślarskiej Posnanii RBW.

Fot. Adrian Moczulski