OOM z medalami dla Wielkopolan

W Kruszwicy o medale mistrzostw Polski walczyli juniorzy młodsi podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Młodzi Wielkopolanie zaprezentowali się z dobrej strony, bo wywalczyli siedem medali: 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.
Po dwa złote medale wywalczyli Maksymilian Ratajczak i Adam Januszewski (Posnania RBW), którzy wygrali rywalizację w dwójkach bez sternika oraz w czwórkach bez sternika ze swoimi kolegami Tomaszem Zawadą i Dawidem Pankowskim (zdobyli brązowy medal w dwójkach bez sternika) – na zdjęciu razem z trenerem Maciejem Hoffmannem. Trzeci złoty medal dla Wielkopolski zdobyli Jakub Woźniak i Tomasz Lisek (KW-04 Poznań) w dwójkach podwójnych.
Dwóch poznaniaków stanęło na podium w rywalizacji jedynek. Srebro zdobył Cezary Litka (AZS AWF Poznań), któremu do złota zabrakło 0,16 sekundy, natomiast brązowy medal zdobył wspomniany wcześniej, Jakub Woźniak (KW-04).
Z kolei w dwójkach bez sterniczki na drugim miejscu finiszowały Zuzanna Żołędziowska i Aleksandra Szmaj (Posnania RBW). W finałach A wystąpiło jeszcze osiem kolejnych osad z wielkopolskich klubów: obok Posnanii RBW, KW-04, AZS AWF także Trytona Poznań i KTW Kalisz.