Medale młodzieżowców i młodzików

Prawie 400 zawodniczek i zawodników z 34 klubów wzięło udział w młodzieżowych mistrzostwach Polski oraz mistrzostwach kraju młodzików. Na jeziorze Maltańskim z bardzo dobrej strony pokazali się wioślarze poznańskich klubów. W młodzieżowej rywalizacji nasi zawodnicy wywalczyli 8 medali: 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.
W głównych rolach wystąpili reprezentanci Polski, którzy wzięli udział w mistrzostwach świata U-23, jakie pod koniec lipca odbyły się w Poznaniu. Brązowy medalista w dwójkach podwójnych tej imprezy Mateusz Świętek (KW-04 Poznań), tym razem w parze z innym uczestnikiem MŚ Damianem Rewersem (KW-04), zostali mistrzami Polski w tej konkurencji. Tuż za nimi finiszowali klubowi koledzy – Jan Janasik (startował w ósemce podczas MŚ) i Karol Arczewski.
Cała czwórka startowała wspólnie także w konkurencji czwórek podwójnych i wywalczyła kolejny złoty medal dla siebie i swojego klubu. W tej konkurencji na trzecim stopniu podium stanęła osada Posnanii RBW w składzie: Jakub Niełacny, Michał Suszka, Gustaw Stachowski i Bartosz Bednarek.
Świetnie spisała się również inna uczestniczka lipcowych MŚ U-23 Magdalena Świętek (KW-04) – na zdjęciu. Najpierw w swojej koronnej konkurencji jedynce wagi lekkiej wywalczyła złoty medal, a dwie godziny później zdobyła brązowy medal w wadze normalnej. Z kolei żeńska czwórka ze sterniczką KW-04: Aleksandra Manikowska, Martyna Rewers, Iga Janasik, Barbara Andrzejewska, Roksana Raczyńska, zajęła drugie miejsce. Natomiast Bartosz Bednarek i Michał Suszka (Posnania RBW) wywalczyli brązowy medal w dwojkach podwójnych wagi lekkiej.
Cztery medale (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy) zdobyli wielkopolscy młodzicy podczas MP, zawodów rozgrywanych jednocześnie z młodzieżowcami. Lepiej spisały się dziewczęta, bo wywalczyły złote medale w dwójkach podwójnych: Gabriela Stefaniak, Daria Nolberczak (Posnania RBW) oraz czwórkach podwójnych: Magdalena Szeszuła, Emilia Kalinowska, Laura Hełmińska, Zuzanna Kaczmarek (Polonia Poznań). Srebrny medal zdobyła natomiast ósemka dziewcząt Posnanii RBW (Natalia Handke, Wiktoria Kaźmierowska, Paula Dratwa, Gabriela Szczepaniak, Aleksandra Hau, Zofia Kozłowska, Julia Zwierciadłowska, Agata Woźniak, Zofia Generowicz), a brązowy – ósemka chłopców Posnanii RBW w składzie: Oliwier Kaczmarek, Mateusz Ujazdowski, Wojciech Mikołajczak, Tomasz Grześkowiak, Witold Nowakowski, Daniel Niedźwiedź, Jakub Jażemski, Dominik Wojciechowski, Natalia Handke.