W Racicach tuż za podium

Cztery polskie osady wzięły udział w mistrzostwach świata juniorów, jakie w dniach 8-12 sierpnia odbyły się w czeskich Racicach. Wśród 17 wioślarzy polskiej kadry, było ośmiu zawodników z Poznania. Niestety, polskie osady nie zdobyły w Racicach medalu.
Najbliżej podium była czwórka podwójna juniorów: Dominik Glonek (SMS/Posnania RBW), Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków), Jan Domeradzki (SMS/PTW Płock), Piotr Płomiński (WTW Warszawa), która zajęła czwartą pozycję, tracąc do poidum ponad 6 sekund.
Na piątym miejscu finiszowała ósemka ze sternikiem juniorów: Adrian Górka (AZS AWFiS Gdańsk), Emil Jackowiak, Mikołaj Januszewski, Damian Józefowicz, Rafał Pietrasiak (SMS/Posnania RBW), Jerzy Kaczmarek (Posnania RBW) – na zdjęciu podczas MP w Kruszwicy, Przemysław Wanat (SMS/AZS AWF Poznań), Szymon Kempa (SMS/AZS UMK Toruń), Radosław Gromowski (Lotto Bydgostia). Polska osada straciła do podium 5,5 sekundy. Z kolei dwójka podwójna: Patryk Szymendera (SMS/Posnania RBW), Łukasz Piasecki (AZS Szczecin) uplasowała się na szóstej pozycji.
Natomiast jedyna żeńska osada, dwójka podwójna: Aleksandra Rojek, Weronika Kaźmierczak (SMS/AZS AWF Gorzów), w finale C zajęła piąte miejsce.
W kadrze szkoleniowej reprezentacji Polski był m.in. Maciej Kurek, trener juniorów Posnanii RBW.