Poznańskie Towarzystwo Wioślarzy Tryton

Historia klubu

Istniejemy od roku 1912. Naszym założycielem jest jeden z późniejszych przywódców Powstania Wielkopolskiego (jedynego zwycięskiego w historii Polski) Franciszek Budzyński. Mamy więc głębokie tradycje. Wrośliśmy już na stałe w obraz naszego miasta.

Wstępując do nas masz szansę stać się dobrym sportowcem, a nawet mistrzem jak nasza obecna zawodniczka Julia Michalska-Płotkowiak, która wielokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski i tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Świata w 2006 r. Trenując u nas nie musisz obawiać się o swoje zdrowie. Ponieważ jesteśmy Towarzystwem Wioślarzy, a nie klubem sportowym nastawionym na profity, nie liczy się dla nas wynik, który został opłacony zdrowiem naszego zawodnika. Każdy za to ma szansę osiągnąć wynik najlepszy przy uzyskanych w naszym Towarzystwie umiejętnościach przy pomocy wykwalifikowanych trenerów.

Prezesem naszego Towarzystwa był do maja 2005 znany wśród sportowców, a wśród wioślarzy szczególnie mgr inż. Wojciech Tadeuszak, wieloletni sędzia wioślarski, który przewodził naszemu Towarzystwu już ponad 25 lat. W roku 2003 doprowadził nasz klub do dzięwięćdziesiątej rocznicy istnienia. Dzięki jego wysiłkom udało się zorganizować z tej okazji wspaniałą akademię z udziałem władz miejskich i sejmiku wojewódzkiego, a także przedstawicieli wielu wielkopolskich klubów sportowych, którzy gratulowali nam tej rocznicy.


 Dane kontaktowe

TRYTON
Piastowska 38
61-001 Poznań
tel. 608 571 587
http://www.tryton.poznan.pl/
e-mail: kaczmarek.lukasz@poczta.fm