Wiktor Chabel wygrał długi dystans

Wiktor Chabel (Posnania RBW) wygrał rywalizację w jedynkach podczas centralnych wiosennych regat długodystansowych, jakie odbyły się na Kanale Żerańskim w Warszawie. To pierwsze w tym sezonie regaty dla polskich wioślarzy.
Na dystansie 8 km, w rywalizacji jedynkarzy Wiktor Chabel uzyskał czas 29:32 min. Poznaniak wyprzedził Maciej Zawojskiego (29:54) i Dominika Czaję (29:56) – obaj AZS AWF W-wa. Dobrze spisał się inny z poznaniaków Adam Wicenciak (KW-04 Poznań), który zajął 4. pozycję z czasem 30:12. W rywalizacji jedynkarzy 13. miejsce zajął Mateusz Świętek (KW-04) – 32:07, a na 22. pozycji uplasował się Dawid Pieniak (KW-04) – 34:01.
W jedynkach kobiet triumfowała Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków) z czasem 33:15 i wyprzedziła Julię Styłę (AZS AWF Kraków) – 34:30 oraz Katarzynę Malinowską (Wisła Grudziądz) – 34:53. Na 11. pozycji zawody ukończyła Marta Korzun (Tryton Poznań) z czasem 36:22.
W rywalizacji dwójek bez sterniczki kobiet zwyciężyła osada AZS UMK Energa Toruń: Agnieszka Robaszkiewicz, Klaudia Ostrowska z czasem 33:04. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła osada Posnanii RBW: Karolina Zawada, Patrycja Sadowska – 33:58.
W dwójkach bez sternika mężczyzn najlepsi byli Adam Woźniak i Szymon Posnik (AZS AWF W-wa) z czasem 29:25. W tej konkurencji startowali też Wielkopolanie. Jan Janasik (KW-04) i Patryk Gumny (Posnania RBW) zajęli 5. miejsce – 30:47. Jakub Aleksandrowicz (KTW Kalisz) i Bartłomiej Donarski (PTW Płock) uplasowali się na 6. pozycji – 31:02, a Jakub Bartkowiak (KTW Kalisz) i Patryk Zajączkowski (PTW Płock) zajęli 9. miejsce – 33:11.
W jedynkach kobiet wagi lekkiej wygrała Paula Wydrych (AZS AWF W-wa) z czasem 34:07. Startowały też poznanianki: Anna Majek (Posnania RBW) zajęła 5. miejsce (35:25), a Magdalena Świętek (KW-04) uplasowała się na 6. pozycji (35:57).
W jedynkach wagi lekkiej mężczyzn Michał Suszka (Posnania RBW) zajął 15. miejsce (33:56), a zwyciężył Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) – 30:21.