Poznaniacy mistrzami Europy

Dwa medale – złoty i srebrny, wywalczyli polscy wioślarze podczas młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 23, jakie odbyły się w Kruszwicy. Na podium stawały czwórki podwójne mężczyzn i kobiet.
Na najwyższym stopniu podium stanęła męska osada w składzie: Mateusz Świętek, Dawid Pieniak (obaj KW-04 Poznań) oraz Marcin Sobieraj i Jakub Dominiczak (obaj Lotto Bydgostia), która wygrała wyścig finałowy w znakomitym stylu, prowadząc od startu do mety. Biało-czerwoni (na zdjęciu ze złotymi medalami) uzyskali czas 06:09;27 i wyprzedzili osady Białorusi oraz Węgier.
Srebrny medal wywalczyła z kolei żeńska czwórka podwójna w składzie: Joanna Śliwińska (AZS AWF Warszawa), Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków), Agnieszka Robaszkiewicz (AZS UMK Toruń) i Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów).
W finałach A kruszwickiej imprezy wystartowały jeszcze cztery inne polskie osady, a wśród nich reprezentanci wielkopolskich klubów. Piąte miejsce zajęła Karolina Zawada (Posnania RBW) wspólnie z Agnieszką Chmurak (AZS AWF Gorzów) w dwójkach bez sterniczki. Także piątą pozycję wywalczył Damian Rewers (KW-04) z Mateuszem Kraską (Zawisza Bydgoszcz) w dwójkach podwójnych wagi lekkiej. Na piątym miejscu finiszowała też męska ósemka, w składzie której był Jan Janasik (KW-04 Poznań). Natomiast Magdalena Świętek (KW-04) i Zuzanna Dreier (Lotto Bydgostia) w dwójkach podwójnych wagi lekkiej kobiet uplasowały się na szóstej pozycji.
Dla młodzieżowców była to już ostatnia, ważna impreza tego sezonu. Pod koniec października na jeziorze Maltańskim w Poznaniu odbędą się centralne kontrolne regaty jesienne, które będą początkiem eliminacji do kadr narodowych we wszystkich kategoriach wiekowych na kolejny sezon.