Mistrzostwa Polski na ergometrze

We Wrocławiu odbyły się 27. mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim „Ergowiosła 2018”. Wzięła w nich udział duża grupa wioślarzy z Wielkopolski, a najlepiej spisali się Przemysław Wanat (AZS AWF Poznań), który wśród juniorów zdobył złoty medal oraz Wiktor Chabel (Posnania RBW), który w rywalizacji seniorów wywalczył srebrny medal.
Chabel uzyskał czas 05:50,5 i przegrał jedynie z Michałem Szpakowskim (Zawisza Bydgoszcz) – 05:48,1. W gronie 58 zawodników, na 16. pozycji zawody ukończył Jan Janasik (KW-04 Poznań) z czasem 06:06,3, na 18. miejscu był Adam Wicenciak (KW-04) – 06:08,2, na 19. pozycji Jakub Aleksandrowicz (KTW Kalisz) – 06:10,2, a na 21. pozycji Dawid Pieniak (KW-04) – 06:12,9.
W gronie 28 seniorek zwyciężyła Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) – 06:51,0. Na 16. miejscu uplasowała się Karolina Zawada (Posnania RBW) – 07:21,2, a na 20. pozycji sklasyfikowano Aleksandrę Manikowską (KW-04) – 07:27,4.
W kategorii lekkiej seniorów najlepszy był Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) – 06:09,9, a piąte miejsce wywalczył Michał Suszka (Posnania RBW) – 06:32,0. Na 8. pozycji zawody ukończył Damian Rewers (KW-04) – 06:34,0, a na 13. pozycji Michał Kulecki (AZS AWF Poznań) – 06:38,5.
W kategorii lekkiej kobiet triumfowała Joanna Dorociak (WTW Warszawa) – 07:08,1, a na 10. pozycji uplasowała się Magdalena Świętek (KW-04) – 07:48,6.
Ponad 100 zawodniczek rywalizowało w kategorii juniorek. Tutaj najlepsza była Dominika Majchrzyk (UKS Ateny Wałcz) – 07:01,0. Wśród sporej grupy wielkopolskich zawodniczek na 17. miejscu zawody ukończyła Wiktoria Majewska (Posnania RBW) – 07:34,9.
W rywalizacji juniorów wystartowało ponad 120 zawodników. Świetnie spisał się Przemysław Wanat (AZS AWF Poznań) który zajął pierwsze miejsce ex-aequo z Janem Domeradzkim (PTW Płock) z czasem 06:09,1. Obaj otrzymali złote medale. W pierwszej dziesiątce juniorów znaleźli się jeszcze inni Wielkopolanie: 5. Dominik Glonek – 06:17,3, 6. Rafał Pietrasiak – 06:17,4, 8. Damian Józefowicz – 06:18,8, 9. Mikołaj Januszewski – 06:19,4. Cała czwórka to zawodnicy Posnanii RBW.
W klasyfikacji klubowej zwyciężyła ekipa Lotto Bydgostii (209 pkt.), ale na drugiej pozycji sklasyfikowano Posnanię RBW z dorobkiem 121 pkt.