Mateusz Świętek ze srebrem AMŚ!

To jest świetny sezon dla Mateusza Świętka (KW-04 Poznań). Po zdobyciu brązowego medalu w mistrzostwach świata U-23 (w dwójce podwójnej z Fabianem Barańskim z WTW Włocławek), jakie odbyły się pod koniec lipca w Poznaniu, teraz Mateusz Świętek wywalczył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Świata, jakie odbyły się w chińskim Szanghaju. Jego partnerem w dwójce podwójnej był Patryk Przekopski (AZS UMK Toruń).
Biało-czerwoni zdobyli w Chinach jeszcze dwa kolejne medale: złoty w jedynkach wagi lekkiej kobiet Katarzyna Wełna oraz srebrny męska ósemka w składzie: Damian Krawitowski, Adrian Pawłowski, Marcin Sobieraj, Bartosz Leszczyński, Filip Leszczyński, Jakub Dominiczak, Jakub Jankowski, Mariusz Kozioł i Filip Żuchowski.
Dwie pozostałe polskie osady uplasowały się poza podium. Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn (Dawid Wachowicz i Dariusz Paczkowski) zajęła piąte miejsce w finale A, z kolei dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet (Paula Wydrych i Sylwia Zimnicka) finiszowała na drugiej pozycji w finale B.
Fot. Archiwum PZTW