W Luboniu na ergometrze

Piąta edycja wspólnego programu powiatu poznańskiego i Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, pod nazwą „Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego” nabiera rumieńców. Po pierwszych zawodach eliminacyjnych, jakie odbyły się w Pobiedziskach, tym razem uczniowie klas siódmych i ósmych, rywalizowali w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Po szkolnych eliminacjach, w zawodach na ergometrze wioślarskim, do rywalizacji stanęli uczniowie trzech szkół podstawowych z Lubonia: nr 1, nr 3 i nr 5. Prawie sto dziewcząt i chłopców walczyło o zwycięstwo w gminnych eliminacjach. Wśród dziewcząt dystans 250 metrów najszybciej pokonała Martyna Śmidowicz (SP-3 Luboń) z czasem 54,1 sek. Kolejne pozycje zajęły: 2. Jagoda Bobrowska (SP-5 Luboń) – 54,4 sek, 3. Joanna Kozłowska (SP-5 Luboń) – 55,9, 4. Jagoda Bąk i Kaja Wielgosz (obie SP-1 Luboń) – po 56,1, 6. Martyna Malicka (SP-5 Luboń). Z kolei wśród chłopców triumfował Maksymilian Cichorek (SP-5 Luboń), który 250 metrów pokonał w czasie 47,0 sekund. Kolejne miejsca zajęli: 2. Michał Biskupski (SP-1 Luboń) – 47,5, 3. Mateusz Jędrzejczak (SP-1 Luboń) i Miłosz Paluszczak (SP-3 Luboń) – po 47,9, 5. Cezary Stefaniak (SP-1 Luboń) – 48,4, 6. Szymon Szaumkesel (SP-5 Luboń) i Kacper Słomczyński (SP-3 Luboń) – po 48,5.
Trzy najszybsze dziewczyny oraz czterech najszybszych chłopaków otrzymali medale, które wręczyła Katarzyna Pilarska, wicedyrektor SP-5 w Luboniu. Cała siódemka otrzymała również zaproszenia do udziału w wielkim finale piątej edycji programu, a wręczył je Aleksander Daniel, prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Finał z udziałem najszybszych uczestników czterech eliminacji gminnych powiatu poznańskiego, odbędzie się 27 listopada w poznańskim hotelu Sheraton.
Trzecia eliminacja zostanie rozegrana 13 listopada w Tulcach, natomiast czwarta i ostatnia w tej edycji, odbędzie się 22 listopada w Puszczykowie.
Fot. I. Głowacka