Po Tulcach będzie jeszcze Puszczykowo

Piąta edycja wspólnego programu powiatu poznańskiego i Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich „Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”, zbliża się do finału. Po zawodach w Pobiedziskach i Luboniu, trzecia eliminacja odbyła się w Zespole Szkół w Tulcach.
W gminnej rozgrywce udział wzięło prawie 30 dziewcząt i chłopców z klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Wśród dziewcząt najlepsza była Aleksandra Krawczyńska, która dystans 250 metrów na ergometrze wioślarskim pokonała w czasie 56,2 sek. Drugie miejsce zajęła Maja Augustyniak – 57,78 sek., a trzecie Grażyna Henschke – 58,9.
Wśród chłopców najszybciej finiszował Kamil Pieczyński z czasem 47,0 sekund. Dwa następne miejsca zajęli: Maciej Stasiłowicz – 48,4 oraz Krzysztof Kupczyk – 50,4.
Najlepszym dziewczętom i chłopcom medale wręczył Andrzej Szymczak, dyrektor Zespołu Szkół w Tulcach, natomiast Aleksander Daniel, prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich wręczył upominki oraz zaproszenia na wielki finał piątej edycji zawodów, który odbędzie się we wtorek 27 listopada w poznańskim hotelu Sheraton. Najliczniej reprezentowana szkoła podczas obecnej, piątej edycji programu, otrzyma ergometr wioślarski.
Czwarte zawody eliminacyjne tegorocznej edycji imprezy zostaną rozegrane w czwartek 22 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie.
Fot. A. Moczulski