Regaty otwarcia sezonu 2019

Z udziałem ponad 50 zawodniczek i zawodników ze wszystkich poznańskich klubów, na jeziorze Maltańskim odbyły się regaty otwarcia sezonu WZTW w dwójkach wioślarskich. W poprzednich latach podobne zawody odbywały się na rzece Warcie. W tym roku wioślarze mieli okazję popływać w zdecydowanie lepszych warunkach na Malcie, przy pięknej, słonecznej aurze.
Najwięcej osad – po pięć – sklasyfikowano w kategorii juniorów oraz juniorów młodszych. W tej pierwszej kategorii dwójek podwójnych najlepszy czas na dystansie 2000 metrów uzyskali Kacper Makowski i Mateusz Szczepiński (Tryton Poznań) – 07:24. Z kolei wśród juniorów młodszych w dwójkach podwójnych najszybsi byli Jacek Suszka i Igor Czekanowicz (Posnania RBW) – 07:38. Wśród juniorek zwyciężyły Aleksandra Kirchner i Adrianna Mermela (KW-04 Poznań) – 08:16, a wśród juniorek młodszych Marcelina Paluszak i Laura Hełmińska (Polonia Poznań) – 08:45. W kategorii mężczyzn najszybsza była dwójka podwójna Michał Suszka i Jakub Pluciński (Posnania RBW) – 07:07, a drugi czas uzyskali Mikołaj Januszewski i Damian Józefowicz (Posnania RBW) w dwójce bez sternika – 07:12.
Dla młodych wioślarzy poznańskich klubów był to z pewnością udany wstęp do sezonu 2019, w którym odbędzie się wiele interesujących imprez krajowych i międzynarodowych. W dniach 27-28 kwietnia na jeziorze Maltańskim odbędą się centralne regaty otwarcia sezonu seniorów i juniorów, w którym udział wezmą m.in. wszyscy kadrowicze.

Fot. J. Pałuba