Odwołanie zawodów

W związku z planowanymi na najbliższy weekend zawodami Otwartych Mistrzostw Miasta Poznania, Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików, oraz postępującego w ostatnich dniach wzrostu zachorowań na COVID-19, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich jako Organizator zawodów, jest zmuszony odwołać wszystkie planowane w dniach 17-18 października 2020 r. wydarzenia wioślarskie.

Niniejsza decyzja podyktowana jest troską o zdrowie uczestników oraz możliwością zapewnienia równych szans rywalizacji we wszystkich grupach wiekowych. W chwili obecnej wiele szkół do których uczęszczają zawodnicy z naszego regionu objęta jest obowiązkiem kwarantanny wykluczającym możliwość udziału w zawodach.

Rozegranie zawodów w tym trudnym okresie stworzyłoby realne niebezpieczeństwo transmisji wirusa pomiędzy uczestnikami wydarzenia ze szczególnym narażeniem zdrowia zawodników konkurencji Masters, oraz z uwagi na kwarantannę, wykluczyłoby wielu młodych zawodników z możliwości rywalizacji.

Analizując wszelkie możliwe opcje, w trosce o zdrowie i sprawiedliwą rywalizację, Zarząd Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich podjął decyzję o odwołaniu powyższych wydarzeń.

 

Informacja o odwołaniu zawodów [PDF]