Bez sukcesów w młodzieżowych MŚ w Płowdiw

Siedmioro wielkopolskich wioślarzy wzięło udział w młodzieżowych mistrzostwach świata U-23, jakie w dniach 19-23 lipca odbyły się w bułgarskim Płowdiw. Wielkopolanie startowali w pięciu osadach, ale nie wywalczyli w tym roku medali.
Najlepsze, szóste miejsce wywalczył Mateusz Świętek (KW-04 Poznań) w czwórkach podwójnych (na zdjęciu z kolegami z osady). Jan Janasik i Dawid Pieniak (obaj KW-04) startujący w ósemkach, uplasowali się na 9. pozycji. Z kolei Damian Rewers (KW-04) w dwójkach podwójnych wagi lekkiej zajął 11. miejsce.
Wśród kobiet Magdalena Świętek (KW-04) i Anna Majek (Posnania RBW) w dwójkach podwójnych wagi lekkiej uplasowały się na 12. pozycji. Natomiast Karolina Zawada (Posnania RBW) w czwórkach bez sterniczki zajęła 13. miejsce.
Jedyny, brązowy medal dla Polski, wywalczył w jedynkach Natan Węgrzycki-Szymczyk. Przed młodzieżowcami jeszcze jedna, ważna imprezy w tym roku – mistrzostwa Europy w Kruszwicy w dniach 2-3 września.