Ogólnopolska olimpiada młodzieży na cztery złote medale

Tegoroczna 23. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy, była udana dla wielkopolskich wioślarzy. Nasi reprezentanci podczas tej imprezy, nazywanej także mistrzostwami Polski juniorów młodszych, wywalczyli osiem medali: cztery złote, jeden srebrny oraz trzy brązowe.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Posnanii RBW. Podopieczni trenera Macieja Kurka wygrywali w dobrym stylu w czterech konkurencjach. W dwójkach podwójnych triumfowali Patryk Szymendera i Dominik Glonek. Ta dwójka oraz Franciszek Plewczyński, Patryk Wojtalak oraz sterniczka Julia Szczepaniak, zdecydowanie również wygrali rywalizację czwórek podwójnych ze sternikiem, wyprzedzając rywali na finiszu różnicą ponad pięciu sekund.
Dwa kolejne złote medale wywalczyli Jerzy Kaczmarek i Łukasz Kasztelan w dwójkach bez sternika (ponad 8 sekund przewagi nad rywalami), oraz ci sami zawodnicy wraz z Julianem Kościukiem i Maciejem Kasprzykiem w czwórkach bez sternika. To było do przewidzenia, ponieważ Kościuk z Kasprzykiem zdobyli brązowy medal w dwójkach bez sternika. Dwie medalowe osady dwójek, stworzyły złotą osadę w czwórkach. Brązowy medal dla Posnanii RBW wywalczył także w jedynkach wspomniany już wcześniej Patryk Wojtalak, któremu do złota zabrakło trzech sekund.
Srebrny medal OOM w Kruszwicy zdobyła natomiast ósemka juniorek młodszych KTW Kalisz. Kaliska osada płynęła w składzie: Aleksandra Andrzejewska, Weronika Ludwiczak, Wiktoria Aleksandrowicz, Monika Kuczma, Zuzanna Janiak, Julia Henrysiak, Ewelina Janiak, Aleksandra Urbaniak, Julia Janiak. Ekipa z Kalisza przegrała jedynie z osadą AZS UMK Toruń różnica zaledwie 01;42 sek.
Brązowy medal wywalczyła w Kruszwicy jedna osada AZS AWF Poznań. Na trzecim stopniu podium stanęli w dwójkach podwójnych: Cezary Litka i Krzysztof Jagodziński, którzy przegrali z osadą Posnanii RBW różnicą 02,79 sek.
W klasyfikacji klubowej najlepsza była ekipa Lotto Bydgostii (101 pkt.), a na drugim miejscu ekipa Posnania RBW (75). W klasyfikacji województw kujawsko-pomorskie wyprzedziło Wielkopolskę.