Trzecia eliminacja w Luboniu

Trwa szósta edycja wspólnego programu powiatu poznańskiego i Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich pn. „Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”, w którym uczniowie szkół podstawowych rywalizują na ergometrze.
Trzecia eliminacja gminna odbyła się w hali LOSiR w Luboniu, a do sportowej rywalizacji na dystnasie 250 metrów stanęli uczniowie dwóch szkół podstawowych z Lubonia – nr 1 i nr 5. Tegoroczna edycja programu minęła więc już półmetek.
W gronie prawie 50 dziewcząt i chłopców, byli uczniowie klas ósmych i siódmych. Wśród dziewcząt najlepsza była Jagoda Bąk (SP-1), która osiągnęła czas 55,2 sek. Za nią finiszowały Bogna Dopierała (SP-1) z czasem 56,9 oraz Alicja Kalinowska (SP-5) – 58,0 sek. Ze względu na to, że dwie pierwsze dziewczyny były starsze, zaproszenie do udziału w wielkim finale (26 listopada w poznańskim hotelu Sheraton) otrzymały: Alicja Kalinowska oraz Vanessa Wojciechowska (SP-1) i Aleksandra Mazur (SP-5), co było zgodne z regulaminem imprezy (w zawodach uczestniczą uczniowie klas siódmych i szóstych). Podobna sytuacja była w rywalizacji chłopców. Najlepsza trójka lubońskich zawodów to uczniowie SP-5: Bartosz Biernacki – 47,9, 2. Wiktor Kocur – 48,1, Paweł Mikołajczak – 50,7. Zaproszenia do udziału w wielkim finale otrzymali natomiast: Filip Bota (SP-1) oraz Kajetan Misiaczyński i Szymon Dalik (obaj SP-5).
Medale, upominki oraz zaproszenia na wielki finał wyróżnionym uczniom wręczył Marek Kurek, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Do zakończenia tegorocznej edycji pozostały jeszcze dwie eliminacje gminne w: Swarzędzu (środa, 13 listopada) oraz Suchym Lesie (środa, 20 listopada). Wielki finał we wtorek 26 listopada w poznańskim hotelu Sheraton. Nagrodą dla najlepszej szkoły w tegorocznej edycji będzie ergometr wioślarski.

Fot. Izabela Głowacka