Szósta edycja blisko finiszu

Tegoroczna, szósta już edycja wspólnego programu powiatu poznańskiego i Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich pn. „Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”, zbliża się do finiszu. Czwarta eliminacja gminna odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu, a na ergometrze rywalizowali tym razem uczniowie miejscowej szkoły oraz SP nr 2 w Zalasewie.
Podobnie jak w poprzednich zawodach w Luboniu, do walki stanęli uczniowie czterech roczników (od 2005 do 2008). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Lena Woźniak (SP-2 Zalasewo), która dystans 250 metrów pokonała w czasie 55,5 sek. Za nią finiszowały: na drugiej pozycji Anna Trzmiel (SP-2 Zalasewo) oraz Urszula Pogodzińska (SP-3 Swarzędz) – obie po 56,4 sek., na trzecim miejscu Daria Batura (SP-2 Zalasewo) i Monika Kozłowska (SP-3 Swarzędz) – obie po 58,1 sek. Z kolei wśród chłopców zwyciężył Kamil Bartel (SP-2 Zalasewo) –48,2 sek. i wyprzedził Marcina Wojciechowskiego (SP-2 Zalasewo) – 49,2 oraz Mateusza Nowaka (SP-3 Swarzędz) – 50,0.
Medale najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wręczyli Dorota Świerczyńska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu oraz Marek Kurek – wiceprezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Natomiast zaproszenia na wielki finał tegorocznej edycji otrzymali wśród dziewcząt: Lena Woźniak, Anna Trzmiel i Maja Chrzanowska (wszystkie SP-2 Zalasewo), a wśród chłopców – Mateusz Nowak (SP-3 Swarzędz) oraz Robert Budnik i Mateusz Kozakiewicz (obaj SP-2 Zalasewo).
W środę 20 listopada odbędzie się ostatnia tegoroczna eliminacja w Suchym Lesie, natomiast wielki finał zostanie rozegrany we wtorek 26 listopada w poznańskim hotelu Sheraton. Najlepsza szkoła w tegorocznych zawodach otrzyma ergometr wioślarski.

Fot. Izabela Głowacka