Po Suchym Lesie czas na finał

Szósta edycja wspólnego programu powiatu poznańskiego i Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich „Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”, dobiega końca. Piąte, ostatnie w tym roku eliminacje gminne, podczas których uczniowie szkół podstawowych rywalizowali na ergometrze wioślarskim, odbyły się hali GOSiR w Suchym Lesie. W imprezie udział wzięło prawie 90 dziewcząt i chłopców z trzech szkół: SP-1 w Suchym Lesie, SP-2 w Suchym Lesie oraz SP w Biedrusku.
Młodzi adepci wioślarstwa jak zwykle mieli do pokonania dystans 250 metrów. Wśród dziewcząt okazało się, że dwie uczennice SP-1 Suchy Las – Alicja Rewers oraz Ida Niewczyk – osiągnęły ten sam czas 60,3 sek. i zostały zwyciężczyniami imprezy. Na trzeciej pozycji uplasowała się Weronika Filipiak (SP Biedrusko) – 61,3 sek. Z kolei wśród chłopców najlepszy był Kacper Czerwiński (SP-1 Suchy Las) – 51,6 sek., który wyprzedził Cezarego Czerniaka (SP-1 Suchy Las) – 52,5 oraz Adriana Skubiszyńskiego (SP Biedrusko) – 52,7.
Medale, upominki oraz zaproszenia na wielki finał najlepszym wręczyli: Maria Antas – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie oraz Marek Kurek – wiceprezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.
Teraz przed najlepszymi uczennicami i uczniami wielki finał, który odbędzie się we wtorek 26 listopada w poznańskim hotelu Sheraton. Podczas finału uczniowie będą rywalizowali na dwa razy dłuższym dystansie, czyli 500 metrów. W zawodach udział wezmą najlepsze dziewczęta i chłopcy z eliminacji gminnych w: Mosinie, Czerwonaku, Luboniu, Swarzędzu i Suchym Lesie. Najlepsza szkoła w tegorocznej rywalizacji otrzyma ergometr wioślarski.

Fot. Izabela Głowacka