Poznań Rowing Club

Poznań Rowing Club powstał 21 czerwca 2021 roku. Założycielem klubu są byli wioślarze i ich najbliżsi, tworząc miejsce dla Poznaniaków, którzy niezależnie od wieku mogą nauczyć się wiosłować.
Główną pomysłodawczynią jak i prezesem klubu jest wioślarka wywodząca się z Bydgoszczy, jednak od 2012 roku wiosłująca w poznańskich klubach Małgorzata Król. Kolejni członkowie zarządu, to także wioślarze z Poznania, których wspólnie połączyła Szkoła Mistrzostwa Sportowego, Wiktor Szymański, Anna Twardowska czy Monika Szurlej. Wszystkie te osoby w poszczególnych kategoriach wiekowych odgrywały ważną rolę w budowaniu osad zarówno klubowych czy kadrowych z licznymi sukcesami. Małgorzata Król oraz Anna Twardowska, reprezentowały, także przez lata Uczelnie im. Adama Mickiewicza, gdzie sięgały po krajowe oraz zagraniczne sukcesy z zawodnikami, którzy wioślarstwo poznali dopiero podczas studiów. Łącząc pracę z zamiłowaniem do wioślarstwa postanowili stworzyć klub na miarę współczesnych czasów.
W klubie przewidziana jest sekcja wioślarska dedykowana dla studentów poznańskich Uczelni Wyższych, tak aby  mogli zbliżyć się do wioślarstwa po przetrenowaniu wcześniej okresu zimowego w sekcjach, czy móc swobodnie przygotowywać się do Akademickich Mistrzostw Polski czy Europy.
Ważną grupą dla klubu jest sekcja Amatorska, gdzie swoje pierwsze kroki mogą stawiać osoby, które jeszcze nigdy nie miały styczności z wioślarstwem, a także rodzice młodych wychowanków czy byli wioślarze.
Tworzymy miejsce w którym dzieci od 10 tego roku życia są w stanie nauczyć się podstaw wioślarstwa bez względu na predyspozycję do tej dyscypliny, a także osoby, dla których wioślarstwo stanie się nowym hobby po szarej codzienności związanej z obowiązkami zawodowymi.
Prowadzimy treningi z pasją, zamiłowaniem i dużą otwartością dla nowych pasjonatów. Współpracujemy, także z klubami Crossfit w Poznaniu, gdzie podopieczni mają możliwość trenować pod okiem szkoleniowców na ergometrach wioślarskich. Działalność klubu wspierana jest przez byłych wioślarzy, którzy oferują zawodnikom doradztwo dietetyczne czy mentalne, będąc dietetykiem czy psychologiem sportu.
W kalendarzu Poznań Rowing Club zapisane są obozy zimowe, w których zawodnicy mają możliwość nauki jazdy na nartach biegowych, czy mogą brać czynny udział w wycieczkach marszobiegowych po górach.
Na wiosnę przewidziane są obozy dla początkujących oraz przygotowujące Amatorów do startu w Wioślarskiej Lidze Amatorów, których także jesteśmy założycielem. Wszystko jest podsumowane letnimi obozami na najpiękniejszych akwenach Polskich jezior, gdzie wszyscy podopieczni przygotowują się czy to do Mistrzostw Polski czy Finału Wioślarskiej Ligi Amatorów. Członkom Poznań Rowing Club nie zabraknie, także wyjazdów zagranicznych zarówno na obozy czy najsłynniejsze Regaty skupiające rzeszę wioślarzy z całego świata.
Pokazujemy sport w innej odsłonie, a wioślarstwo tworzymy bardziej dostępnym. Każdy z założycieli pragnie przekazać wiedzę, którą przez lata zbierał współpracując z trenerami z całej Polski oraz dołożyć od siebie pasję i zaangażowanie w każdy trening wioślarski. Łącząc doświadczenie i chęci, tworzymy niepowtarzalną atmosferę podczas wspólnych treningów.

Dane kontaktowe

Poznań Rowing Club
Małgorzata Król
tel. kontaktowy: 793 345 466